Dymkowe Przeplatanki

Rękodzieło tworzone z sercem

0

Twój koszyk

Zalety szydełkowania.

Ludzie od zawsze poszukują sprawdzonych metod na spędzanie czasu, rozwijanie umiejętności manualnych czy łagodzenia stresu. I nigdy się to nie zmieni.

Wyobraźmy sobie osobę, której rutyna nakazuje wstawać o ustalonej godzinie, a potem w pracy przez 8 a czasem i 10 godzin dziennie rozwiązywać problemy techniczne przed komputerem. Następnie powrót do domu, obowiązki, które trwają do wieczora, sen i od nowa. Taki tryb życia wyczerpuje i sprawia, że człowiek staje się robotem. Dlatego tak ważne jest, by znaleźć wentyl, coś, co pozwoli nam odgonić stres i negatywne myśli. Naukowcy są zgodni, że jednym ze sposobów jest właśnie rękodzieło. Jednak po kolei.

Warto mieć hobby.

I to nie byle jakie, bo szydełkowanie jest dziś bardzo modne! Nie dość, że będziesz „tą, która zawsze ma bawełniany sznurek w kieszeni”, to przy okazji stworzysz coś niepowtarzalnego dla swoich przyjaciół i rodziny. Nawet nie zauważysz, kiedy ta zajawka stanie się Twoją pasją życiową. Będziesz w nią uciekać od kłopotów i traktować ją jak najprzyjemniejszą formę spędzania wolnego czasu.

Forma terapii

I nie piszę tu tylko o stresie, na który rękodzieło wpływa w sposób oczywisty. Warto dodać, że tworzenie przedmiotów ze sznurka bawełnianego w znaczący sposób obniża ciśnienie tętnicze, wyrównuje oddech, reguluje koncentrację a co najważniejsze- chroni przed utratą pamięci! To świetny sposób na profilaktykę zdrowia i odprężające spędzanie czasu jednocześnie!

Sposób na biznes.

Jeśli jesteś w czymś dobry, wkładasz w to, co robisz całe serce. Na dodatek masz głowę pełną nietuzinkowych pomysłów, z pewnością możesz na tym również zarabiać. I to w zasadzie tylko Ty decydujesz czy będzie to forma dorobienia do domowego budżetu, czy też sposób na życie. Niezależnie co wybierzesz, będziesz się przy tym świetnie bawić i realizować swoją pasję.

Sposób na spędzanie czasu z ludźmi o tych samym zainteresowaniach.

Jeśli odnajdziesz w sobie pasję do szydełkowania, poznasz grono ludzi, którzy odnaleźli tę pasję przed Tobą i tych, którzy do tego grona dopiero dołączą. To mogą być w przyszłości Twoi przyjaciele, z którymi wspólnie będziecie tworzyć niezapomniane dzieła i przy okazji świetnie się bawić.


Dowartościowanie.

Spełniasz się w czymś? To rób to! Szydełkowanie, rękodzieło, tworzenie od podstaw najpiękniejszych produktów to bardzo kreatywne i wymagające zajęcie. Jeśli wszystko idzie po Twojej myśli, to po wielu godzinach pracy patrzysz na gotowy, unikatowy i jedyny w swoim rodzaju produkt. Wtedy poziom Twojej wartości wzrasta do niewyobrażalnych rozmiarów. Z każdym wykonanym dziełem będziesz czuła coraz większą pewność siebie, zarówno w działaniu, jak i myśleniu.

Jeśli poszukujesz swojej drogi we wszechświecie, weź do ręki szydełko i dziergaj. Być może nie stworzysz arcydzieła, ale sprawdzisz się na zupełnie innej płaszczyźnie i być może tak będziesz odpoczywać. Gwarantuję Ci, że jak już stworzysz swoją pierwszą podkładkę ze sznurka bawełnianego, nawet taką nieidealną, będziesz z siebie bardzo dumna! A potem już z górki:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *